.
.
 
<<  Mutfak Dolapları  >>
 
       
           
       
               
     

Mutfak Dolabı Çeşitleri; 

     
Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı; Sıkıştırılmış levhadan imal edilir. Yüzeyi melamin kaplı malzemedir. 18 mm kalınlığındadır. Dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak kenarlarına otomatik makinalarda pvc kaplanarak kapak haline gelir. Parlak, mat ve ahşap desenli renkleri vardır.Fiyat olarak en uygun mutfak kapak çeşididir.

Mutfak dolap kapak ölçülerine göre kesilerek kanar kısımları 1 mm kalınlığında pvc ile kaplanarak kapak elde edilir.Çeşitli renk seçenekleri arasında düz renkler ahşap desenli renkler parlak veya mat olarak mevcuttur. Fiyat olarak suntalamdan daha pahalıdır.

Membran Mutfak Dolabı; Arka yüzeyi melamin kaplı, Ön yüzeyi ham mdf üzerine 0,40 mm kalınlığındaki pvc,vakum presle kaplanarak elde edilen kapağa membran kapak denir. Membran kapak,ön yüzeyle birlikte dört kenarda eksiz olarak kaplandığı için güzel bir görünüme sahiptir ve bundan dolayı kapak kenarlarında su alma riski yoktur. Kapak yüzeyine istenildiği gibi model verilebilir. Modern ve klasik kantri tarzı mutfaklar da kullanılır. Özellikle country tarzı mutfaklarda daha çok kullanılmaktadır. Parlak ve mat olarak düz renk ve ahşap desenli renkleri vardır. Renk seçeneği oldukça boldur. Fiyat olarak ,Ne çok ucuz nede çok pahalıdır. Orta yollu bir mutfak isteyenler için ideal bir seçimdir.

Leke Tutmaz Parlak Kapaklı Mutfak Dolabı;  Alt yüzeyi melamin kaplı yonga levhanın yüzeyine tutkal ve UV lak uygulanması sonucu elde edilen dekoratif ve parlak yüzeyli panel levhadır. Üretim aşamasında kullanılan Uv ışınları sayesinde yüzeyi son derece sertleşerek çizilme ve aşınmalara karşı dayanıklı hale gelmektedir. Bu sayede kimyasallara karşı ve güneş ışınlarına karşı son derece dayanımlı hale gelmektedir. Pürüzsüz ve cam gibi parlak yüzeyi sayesinde üzerinde leke tutmaz ve temizliği de kolaydır. Glossmax 210x280 ebatlarında plakalar halinde üretilmektedir. Mutfak dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak kenarları 1 mm kalınlıkta pvc ile otomatik bantlama makinalarında kaplanmaktadır.

Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı; 18 mm ham mdf plakaların üzerine preslenmesiyle elde edilir. Daha sonra mutfak dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak, kenar kısımları otomatik bantlama makinasında 1 mm pvc bantla kaplanmasından elde edilen kapaktır. Akrilik kapağın yüzeyi düz ve son derece parlaktır.Yüzeyine her hangi bir şekil verilemez. Cam gibi bir yüzeye sahiptir. Leke tutmaz temizliği kolaydır. Çizilmelere karşı dayanıklıdır. Genellikle modern tarz ankastre mutfaklarda tercih edilir. Düz ve çeşitli desenlerde renkleri vardır.

Laminat Kapaklı Mutfak Dolabı; Sunta veya mdf plakalar üzerine laminant preslenerek elde edilen kapak modelidir. Laminat oldukça sert yüzeye sahip olduğundan dolayı çizilmelere karşı çok dayanıklıdır. Yüzeyi düzdür ve yüzeyine şekil verilemez. Düz pastel renkleri ve ahsap desenli renkleri vardır. Genellikle modern tarz ankastre mutfaklarda kullanılır.

Lake Kapaklı Mutfak Dolabı; Ham mdf üzerine akrilik esaslı lake boya atılarak yapılan kapak çeşididir. İpek mat veya parlak lake boya atılarak boyanır. Renk seçeneği nerdeyse sınırsızdır. İstenilen tonlarda renk ayarlaması yapılabilir. Modelli ve düz kapaklarda uygulanır. Kapak yüzeyine istenilen her türlü model verilebilir. Genellikle kantri tarzı mutfaklarda tercih edilir. Özellikle banyo dolaplarında daha çok tercih edilmektedir.

Ahşap Kapaklı Mutfak Dolabı; Ahşap mutfak dolapları iki türlü malzemeden yapılır. Bir masif diye tabir edilen sırf ahşaptan birde mdf üzerine ahşap kaplama yapılarak yapılır. Masif,özel olarak fırınlanmış ahşaptan yapılan kapaklar,cam cila veya eskitme patina cila ile cilalanarak yapılmaktadır. Meşe, Kayın, Çam, Dışbudak, Maun, Ceviz, Kiraz, Akçaağaç, Maun gibi kaplama seçenekleri mevcuttur.

Ankastre Mutfak Dolapları; Ankastre mutfak dolabı adını, ankastre cihazların dolap içine yerli yerince yerleştirilmesinden alır. Fırın, ocak, davlumbaz, bulaşık makinası, buzdolabı, mikro dalga fırın gibi cihazların dolap içersine birebir boşluksuz olarak yerleştirilmesi sonucu yapılan mutfak dolabınba ankastre mutfak denir.


Country Mutfak Modelleri; Lake boyalı kapak ve Membran baskılı kapaktan yapılır. Her ikisinde de hemen hemen aynı görüntüyü yakalamak mümkündür. Her iki malzemeye de istenildiği gibi desen ve şekil verilebilir. İki malzeme arasında önemli ölçüde fiyat farkı vardır.